מתמר שקילה

מתמרי שקילה ועומס מיועדים לעבוד בלחיצה ומתיחה על מנת שיתאימו לתנאי הרכבה והפעלת יישום מסוים. תאי עומס סטנדרטיים מוצעים בצורות רבות ושונות, וגדלים, יחד עם ציוד קצה כגון : צג קריאה (Indicator), מגבר אנלוגי, תושבות מכאניות, מיסבי קצה (Rod end), אוגרי נתונים (Data Logger), אביזרי קצה פלט שונות. קיימים גם מתמרים מוגני פיצוץ עם אישור לעבודה בסביבת עבודה נפיצה.
מגוון מתמרים למדידת שקילה וכוחות המבוססות על מתמר עומס בטכנולוגיה של מדי עיבור Strain Gauge.
השימוש במתמר המבוסס על מדי עיבור כחיישן מדידת כוח מבטיח דיוק מרבי וניתן לחברו לראש שקילה, מגבר אנלוגי או לבקר.

מידע נוסף אודות מתמרי שקילה

כיצד פועלת מערכת למדידת כוחות?

מערכות למדידת שקילה, כוחות ועומסים יכולות להיות פשוטות יחסית או מורכבות במידה ונלווים אליהם ממירים אנלוגיים או דיגיטליים לצורך ניתוח אותות והצגת הכח הנמדד. מדי כוח הינם מכשירי מדידה המורכבים מתא עומס קטן מימדים ותצוגה אינטגרלית. שימוש במדי כוח מאפשר יכולת מדידה בצורה ידנית ובנוי לאחיזה ארגונומית אך ניתן להתקין אותם על גבי מתקני בדיקה יעודיים. על מנת להשיג עלות נמוכה יותר ודיוק גדול יותר (עד פי 10!!) ניתן להשתמש בתא עומס המחובר לתצוגה / מגבר אנלוגי. חברת רונאר מערכות מדידה שמחה לעמוד לשירותכם ולהעניק לכם ייעוץ ומתן פתרונות בהתאם לדרישות התהליך.

מכשירים שונים למדידת כוחות ועומסים

מתמרי עומס:

ראשית, קיימים מתמרי שקילה ועומס, או בשמם האחר- תאי עומס. אלה הם תאים המודדים עומסים באמצעות לחיצה ומתיחה. ניתן למצוא מתמרי עומס במגוון רחב מאוד של צורות וגדלים שיכולים להתאים לשימושים שונים. יש גם מתמרים עליהם מותקנים רכיבים שונים כגון אוגר נתונים, צג קריאה ועוד. קיימים גם מתמרי עומס מיניאטוריים, אש מתאימים לשימושים עדינים יותר מעולם הרובוטיקה והרפואה.

מתמרי שקילה ועומס הם החלק החשוב ביותר במערכות שקילה, ועם זאת- החלק העדין שלהן, אשר עלול להפגע כתוצאה מעומס יתר או ממכות פתאומיות. לכן, כאשר בוחרים אותם, חשוב מאוד לבחור דגם אמין מחברה מוכרת, על מנת שיהיה עמיד ככל הניתן לפגיעות. כמו כן, כדאי להשקיע בתחזוקה של מתמרי העומס.

מדי כח, מתיחה ולחיצה:

ניתן למדוד משקל, כוחות ועומסים על על ידי מדי כוח, מתיחה ולחיצה. מכשירים אלה טובים מאוד לשימוש על OEM או על התקנות קבועות. מכשירים אלה נחשבים לבטיחותיים במיוחד לשימוש גם בסביבות מסוכנות, וניתן להשתמש בהם גם עבור מקומות צרים מאוד שסוגים אחרים של מכשירי מדידה אינם יכולים להכנס אליהם. קיים דגם אנלוגי, שפעילותו מבוססת על שימוש בקפיץ, ודגם דיגיטלי. יש לציין שהדגם הדיגיטלי יקר בשיעור גבוה מאוד מן הדגם האנלוגי.

דינמומטר:

עוד מכשיר בתחום מדידת המשקל, הכוחות והעומסים הוא הדינמומטר, שעם השנים התגלה שהוא יכול למדוד לא רק מתח אלא גם משקלים. הוא משמש לעבודות שונות אשר עושות שימוש בכבלים, כמו למשל הרכבת כבלים על גשרים או התאמת המתח על שרשרת של כבלים. גם בתחום הדינאמומטר קיימת אופציה מכאנית וזולה לעומת אופציה דיגיטלית שמחירה גבוה יותר.

מכשירי בדיקה:

קיימים גם מכשירי בדיקה, אשר בודקים פרמטרים שונים כגון מידת התארכות של קפיצים, שיעור המתיחה של חומרים, מידת הכיפוף של חומרים וכו’. מכשירי הבדיקה יכולים להיות ידניים (הגרסה הידנית נותנת דיוק ושליטה מקסימליים) או חשמליים (המאפשרים בדיקת פונקציות מתקדמות יותר ותפעול חלק יותר).

הטיפ שלנו

כאשר אתם עובדים עם כבלים, למשל בהרכבת כבלים לגשרים או התאמה של המתח על שרשרת של כבלים, מומלץ לשקול לבחור בדינמומטר, אשר מספק אופציה מכנית, זולה ופשוטה לעומת האופציות הדיגיטליות המתוחכמות אך היקרות יותר.

קראו עוד על מתמרי עומס / שקילה

  • כיצד ניתן למקסם את הדיוק של כלי המדידה?

    על ידי שימוש במתמרים המבוססים על מדי עיבור שונים כחיישנים למדידת כוח. ניתן לחברם לבקרים, מגברים אנלוגיים או לראשי השקילה.
  • כיצד חוסכים בעלויות תוך שמירה על האיכות והדיוק?

    האמת שעל ידי שימוש בתא עומס שמחובר למגבר האנלוגי או לתצוגה, ניתן לקבל תוצאה מדויקת אף יותר פי עשר תוך השגת עלות נמוכה יותר. יש לציין גם כי מדי כוח הם לרוב מכשירים שתא עומס קטן יחסית מרכיב אותם.
  • כיצד עובד מתמר עומס?

    מתמרי עומס (או תאי עומס) עובדים על לחיצה ומתיחה והם מגיעים במגוון גדלים ועומסים. על חלק מאותם מתמרים לעיתים ניתן למצוא מותקנים רכיבים שונים כמו אוגר נתונים, צג קריאה ועוד כהנה וכהנה. בנוסף ישנם גם מתמרים מיניאטוריים יותר שמתאימים גם לשימושים העדינים מתחומי הרובוטיקה והרפואה.
דילוג לתוכן