סרגל לינארי

רונאר מערכות מדידה מציעה מגוון פריטי פוטנציומטר ליניארי בגדלים שונים וליישומים מגוונים. פוטנציומטר הוא מכשיר למדידת הפוטנציאל (המתח) במעגל וכל הדגמים שהחברה מציעה מצטיינים בליניאריות דיוק ואורך חיים.

בעבר פוטנציומטרים שימשו במדידת מתח, ולכן המילה ‘מטר’ היא חלק משמם. כיום, ניתן למצוא שימושים רבים בתעשייה למכשיר הפוטנציומטר לרבות התעשייה הצבאית, מרוצי מכוניות, יישומים רובוטיים, מכשור רפואי, חלל ועוד רבים אחרים.

מידע נוסף

נגד משתנה (פוטנציומטר) הוא רכיב חשמלי שמשמש להתנגדות למעבר זרם חשמלי דרכו.
ייחודו של הנגד המשתנה הוא שהתנגדותו אינה קבועה. נגדים אלו בנויים ממוליך ארוך ושינוי ההתנגדות מתבצע ע”י שליטה על המוליך. לרוב הנגדים שלושה מגעים חשמליים, כשאת אחד מהמגעים ניתן לשנות לאורך הרכיב בהתאם להתנגדות המבוקשת.לנגדים המשתנים טווחי מדידה שונים, רמות דיוק גבוהות, עמידות ותוחלת חיים, לחלקם כיסוי פלסטיק והם פועלים בתנאי סביבה משתנים ובטמפרטורות משתנות.
זה נראה שאנחנו לא מצליחים למצוא מה שחיפשת.

הטיפ שלנו

מומלץ לברר לפני הרכישה לגבי הנגדים שכן הם משתנים ובהתאם גם טווחי המדידה שלהם, מידת העמידות שלהם (כולל תוחלת החיים) ורמת הדיוק. בנוסף, לחלק מאותם נגדים יש כיסוי פלסטיק שמכסה אותם מה שמאפשר להם לפעול גם בתנאים סביבתיים שונים.
  • מהו השימוש העיקרי של הפוטנציומטר הליניארי?

    הפונקציה העיקרית שלו היא מדידה של פוטנציאלי מתח במעגלים. אך כאמור, יש לו גם שימושים נוספים שהופכים אותו למכשיר חובה במקומות רבים.
  • היכן נפוץ למצוא את הפוטנציומטרים הליניאריים?

    כיום הם מפוצים במגוון תעשיות שונות כמו מכשור רפואי, בתחום מרוצי המכוניות, באפליקציות שונות ברובוטים, בתעשייה הצבאית, בתחום החלל עוד רבים וטובים כאשר אנו דואגים להביא לכם תמיד רק את המוצרים הטובים והמתקדמים ביותר.
  • האם ההתנגדות של הזרם קבועה?

    הייחוד היפה של נגד המשתנה (הפוטנציומטר) הוא החלק החשמלי אשר התנגדותו לא נמסרת באופן קבוע ובנוי כך שישנו מוליך אחד ארוך ושינויים בהתנגדות שקורים בעקבות השליטה על המוליך. בדרך כלל ניתן למצוא כ 3 מגעים חשמליים לנגדים כאשר מגע אחד אפשר לשנות לכל אורך הרכיב- זאת בהתאמה למידת ההתנגדות הרצויה.
דילוג לתוכן