חיישני טמפרטורה ולחות

רונאר מערכות מדידה מציעה חיישן טמפרטורה ולחות למדידת טמפרטורות או שיפועי טמפרטורות באמצעות עקרונות מדידה שונים. מד טמפרטורה הנקרא טרמומטר משמש למגוון רחב של אפליקציות בתחום ההנדסה ונמצא בשימוש נרחב במדעים.

מד טמפרטורה הוא רכיב אינטגראלי במערכות מיזוג קור/ חום, במקררים, במקפיאים, בתנורים ובדודים חשמליים.

בנוסף, טרמומטר נמצא בשימוש כלי התעופה על מנת להבחין בהיתכנות להיווצרות קרח על מסלולי הטיסה ונמצא בשימוש בכבישים במדינות או אזורים קרים בהם ישנה היתכנות להיווצרות קרח על הכביש וכתוצאה מכך סכנת החלקה.

חיישני טמפרטורה ולחות
מד טמפרטורה קטלוג מוצרים רונאר מד טמפרטורה קטלוג מוצרים רונאר
חיישני טמפרטורה ולחות

אפליקציות ושימושים שונים של מד הטמפרטורה

חיישן טמפרטורה ולחות משמש כיום מגוון רחב של אפליקציות בתחום המדעים וההנדסה. אמצעים אלו נמצאים בשימוש בכבישים בהם האקלים קר במיוחד על מנת לסייע לבדיקות היתכנות של היווצרות קרח.

בחללים פנימיים, מד טמפרטורה מהווה רכיב אינטגראלי במערכות מיזוג לקור או לחום, במקררים, תנורים, מקפיאים ודודים חשמליים. טרמומטר משמש גם מטוסים על מנת להבחין אם ישנה אפשרות להיווצרות של קרח במסלול הטיסה.

הטיפ שלנו

אנו ממליצים לשאול את המומחים שלנו לגבי מידת העמידות של החיישנים, כלומר האם עובדים למשל בטווחי טמפרטורות גבוהות או נמוכות. חלק מן החיישנים יותר רגישים מאחרים ויש לקחת זאת בחשבון.

הסבר מעט מפורט יותר: חיישני טמפרטורה ולחות

מדי טמפרטורה הינם קריטיים במספר מערכות בחיים ויש להם אפליקציות רבות ומגוונות מעולם ההנדסה, המדעים, בשדות תעופה (לבדיקת היתכנות היווצרות קרח על המסלול, בדיקה אותה גם מריצים על כבישים רגילים למכוניות על מנת למנוע החלקות עתידיות) וכן במערכות בהן קיימת פעולה של חימום או קירור כמו מקפיאים, תנורים, מקררים וכן דוודים חשמליים.

אי לכך, חשיבותם של חיישני הטמפרטורה/ לחות אינם מסולאים בפז ויש להשקיע בהם ולדאוג שיהיו איכותיים ואמינים. כפי שנסביר בהמשך, מומלץ גם לוודא את תקינותם מדי תקופה ובכל בעיה אפשרית ניתן לפנות אל המומחים שלנו על מנת שיעזרו לכם וידאגו להשאיר את הציוד שלכם במצב תקין ונוח לתפעול בכל עת.

כיצד חיישני הטמפרטורה / לחות עובדים? – המדריך למשתמש

כיצד חיישני הטמפרטורה/ לחות עובדים? ובכן- מדובר בפעולה פשוטה להפליא הדורשת מאמץ מינימלי בלבד. כל שצריך לעשות הוא לחבר את הפין השמאלי למתח של 2.7- 5.5 V ואת הימני לאדמה.

כך לפין אמצעי יהיה מתח אנלוגי בהתאם ובאופן פרופורציונלי מושלם (ליניארי) לטמפרטורה. המתח הזה הוא עצמאי ולא קשור לאספקת המתח למכשיר. לאחר מכן בשביל להעביר את המתח לטמפרטורה פשוט השתמשו בנוסחה הפשוטה: Temp in Celsius = [(Vout in mV) – 500] / 10.

טיפ חשוב: הריצו בדיקה מדי פעם על מנת לבדוק שהמד תקין. לשם כך תזדקקו לבטריות. חברו כמו בבדיקה רגילה פין אחד לקרקע ואחד לחשמל וכוונו את הטמפרטורה בחדר ל- 25. אם המצב תקין- תקבלו מתח בסביבות 0.75V.

 • היכן מקובל להשתמש בחיישני הטמפרטורה / לחות?

  יש להם שימושים רבים בתחום הקירור (מקררים ומקפיאים), בתחומי חימום כמו תנורים ודוודים חשמליים וכמו כן ניתן למצוא אותו בשימוש נרחב וקריטי כאשר הוא שומר על חיי אדם במטוסים ושדות תעופה, כאשר משתמשים במדים אלו כדי לבחון היתכנות שיווצר קרח על המסלול. השימוש הנ"ל נמצא ורלוונטי גם בכבישים שונים במקומות קרים כל רחבי העולם (וכמובן שגם בארץ בשיא החורף) כאשר ישנה היתכנות וסכנה לקרח בכביש מה שעלול להוביל לסכנת החלקה ממשית ומסוכנת במיוחד.
 • האם כל הדגמים הינם אחידים?

  ישנם דגמים רבים לחיישני הטמפרטורה, כאשר ניתן להזמינם באורכים שונים וכן ברמת רגישות מתאימה לאפליקציה הייעודית.
 • האם אתם מספקים גם מוסיפי לחות?

  בשלב זה אנו לא מספקים מוסיפי לחות (Humidifiers). אם אתם מחפשים מוסיפי לחות אנו ממליצים לבדוק מול חברת קונטאל בנושא זה.
 • כיצד אדע איזה מן החיישנים הוא המתאים ביותר עבורי?

  לשם כך אנו ממליצים בחום להתייעץ עם המומחים שלנו שישמחו ללוות אתכם כל תהליך הבחירה.
דילוג לתוכן