מדי מומנט

טבעת החלקה (SLIP RING) הינה רכיב חשמלי המאפשר נשיאה ומעבר זרם חשמלי ממבנה נייח למסתובב. הטבעת מורכבת מטבעות מוליכות שתפקידן הוא יצירת בידוד ביניהן. ניתן להשיגן במגוון תצורות (כמות מוליכים) וזרמים, באיכות גבוהה ובהתאמה אישית לצרכי הלקוח ואופי העבודה המבוקש. טבעות אלה משמשות למגוון אפליקציות: מערכות נשק, רפואה, תעשייה, אנרגיה ועוד.

מבנה ושימושים

בדרך כלל, טבעת החלקה מורכבת מגרפיט נייח או מגע מתכת (מברשת) שמשתפשף על הקוטר החיצוני של טבעת מתכת מסתובבת. כשטבעת המתכת מתהפכת, האות החשמלי מועבר באמצעות המברשת הנייחת לטבעת המתכת שיוצרת את החיבור. מכלולי טבעת / מברשת נוספות נערמים לאורך הציר מסתובב אם יש צורך במעגל אחד או יותר של חשמל. כך או המברשות או הטבעות הן נייחות והמרכיב האחר מסתובב.

פיתוח נרחב של מערכות רבות ומגוונות יוצר צורך בהעברת תפוקות חשמליות דרך מערכת מסתובבת. המערכות המודרניות מאופינות בדרישה למעבר זרם גבוה, בתפוקות תקשורת בתדרים גבוהים ובתמיכה בטכנולוגיות רדיו ואופטיקה חדשניות. טבעות ההחלקה מורכבות ממכלולים טכנולוגיים מורכבים הנעים בסיבוב במהירויות גבוהות. מעבר התפוקות בחלק הנע נעשה באמצעות טבעות החלקה (Slip Rings) חדשניות המאפשרות תמיכה בדרישות.

טבעות החלקה מאפשרות סיבובים בלתי מוגבלים של האובייקט עליו מורכבות ומשמשות למגוון אפליקציות ביניהם: ציוד צבאי, אנטנות, סימולטרים, טורבינות רוח, עגורנים, מלגזות, שלטי חוצות, ציוד השקייה, מנופים, במות מסתובבות ועוד.

דילוג לתוכן