דינמומטר - מאזני תליה

דינמומטר בראשית דרכו תוכנן על מנת לספק מענה בתחום של מדידת מתח על חוטי טלפון, עם הזמן הוא הוכיח את עצמו בשימושיו הרב תכליתיים שבאו לידי ביטוי לא רק במדידת מתח אלא גם במדידת משקל. מדובר למעשה במאזני תליה מובנים המשמשים כמאזני שקילה בתלייה.

דינמומטר הוא אמצעי רב שימושי כאמור ומשרת כיום מגוון רחב של עבודות שונות כמו למשל השהיית משקל, הרכבת כבלים לגשרים, התאמת מתח על שרשרת כבלים, שדה בדיקת שרשראות, חבלים, כבלים, ולמעשה כל עבודה המחייבת מדידת מתח.

הצגת התוצאה היחידה

מידע נוסף אודות סוגי הדינמומטר השונים וכיצד הוא עובד

דינמומטר מכני

חברת רונאר מערכות מדידה מציעה ללקוחותיה ליהנות מדינמומטר מכאני עם רמת דיוק של 0.5% בקירוב לצד קיבולת בהיקף מלא לנתונים מדויקים, מגוון רחב של יכולות ופתרונות שנועדו לענות על מכלול צרכים משתנים, טווח רחב של טמפרטורה לשימוש מלא כמעט בכל סביבת עבודה אפשרית החל מ- 45- מעלות צלזיוס ועד ל- 60 מעלות צלזיוס, מקדם בטיחות גבוה להגנה מפני עומס יתר ואורך חיים מרבי. אין צורך לעשות שימוש בבטרייה בדינמומטר המכאני האמור.

דינמומטר דיגיטאלי

דינמומטר דיגיטאלי מודל TL6000 נחשב ליקר יחסית, יחד עם זאת הוא מהווה פיתרון טכנולוגי מתקדם ומאד חסכוני לעיבוד, ניטור, ושליטה על הספק תקורה. מודל זה נחשב כיום לסטנדרט בתעשייה המספק רמת דיוק ללא פשרות החל מ- 500 lbs ועד 500 טון במשקל קל ובעיצוב קומפקטי ונוח מאד. הוא מגיע המארז עמיד להגנה מפני לחות אבק ותנאים קשים. הוא מאפשר קריאת נתונים דיגיטאלית נוחה מבין המתקדמות ביותר בתעשייה בטכנולוגיית LCD, שימוש קל לתפעול וזמינות מסחרית רחבה.

כיצד עובד דינמומטר?

דינמומטר פשוט כאמור מורכב מקפיץ וסרגל מדידה כאשר בקצהו של הקפיץ ישנו וו, עליו ניתן לתלות גופים שונים דוגמת משקולות, על מנת למדוד את העוצמה של כוח הכבידה אשר פועלת על אותם הגופים. אם לא נחבר שום גוף או משקולת אל קצהו של הקפיץ אזי שהוא יהיה במצב רפוי. הקצה של הקפיץ במצב רפוי זה ימצא בנקודת ההתחלה המסומנת על גבי סרגל המדידה כנקודת אפס. הקפיץ ימתח בזמן שנתלה משקולת על הוו אשר תימשך מטה מכוח הכבידה.

הטיפ שלנו

מומלץ להתייעץ ולעבוד בצמוד עם המומחים שלנו בבחירת הדינמומטר, כאשר אנו נשמח לעמוד לרשותכם ולעזור לכם להתאים את המד המתאים ביותר לעבודה הצפויה.
  • מה הדבר הראשון שצריך לבדוק בבחירת דימנומטר?

    ראשית, יש להתחשב בחלוקה הבסיסית בין הדינמומטר המכני והדיגיטלי. המכני נחשב למדויק מאד (עד חצי אחוז בקירוב) ועם מגוון של פתרונות לצרכים השונים והמשתנים ובמחיר זול יחסית. הדיגיטלי לעומתו נחשב פתרון מודרני וחסכוני כאשר הוא מעבד, מנטר ומספק שליטה על הספק התקורה. כיום המודל הדיגיטלי נחשב לסטנדרט התעשייתי.
  • אם סביבת העבודה קשה ומאתגרת, האם עדיף דינמומטר מכני או דיגיטלי?

    שניהם יכולים להתאים, כאשר המכני מתאפיין בעיקר במקדם בטיחות להגנה מפני עומסי יתר ועומד בטמפרטורות שנעות בין 45 ל60 מעלות צלזיוס. הדיגיטלי לעומתו מגיע עם הגנה מפני לחות ואבק ומאפשר קריאה נוחה של נתונים בכל מצב.
דילוג לתוכן