מדידת מיקום סיבובי

חברת רונאר מערכות מדידה מעמידה לרשותכם מגוון אפשרויות למדידת סיבובים ובכללן: אנקדור סיבובי, אנקודר אבסולוטי, אנקודר לינארי, מתמר סיבובי מכמה דגמים שונים, טכומטר דיגיטלי, סטרובוסקופ ומיקום סיבובי.

האפשרות האחרונה נועדה עבור מגוון אפליקציות הכוללות בין השאר שליטת משאבה הידראולית, משוב אודות מיקום המשנק, משוב אודות המפעיל הסיבובי, עמדת זרוע מתנדנדת, עמדת שסתום ועוד.

מדידת מיקום סיבובי
מדידת מיקום סיבובי
מדידת מיקום סיבובי
מדידת מיקום סיבובי
מדידת מיקום סיבובי
מדידת מיקום סיבובי

מיקום סיבובי

בכלי מדידה אלו קיימים סוגים רבים של אנקודרים (למשל אנקודר אופטי, אנקודר יחסי, אנקודר אבסולוטי ועוד), מדובר במכשיר אלקטרו-מכני הממיר את המיקום של התנועה הזוויתית של ציר ליציאה אנלוגית או דיגיטלית. ישנם שני סוגים מרכזיים של אנקודר סיבובי – מצטבר ומוחלט. הפלט של האנקודר הצטבר מציג מידע על תנועת החריץ שלרוב מעובד במקומות אחרים למשל מיקום, מהירות ומרחק. לעומת זאת, הפלט של האנקודר המוחלט מציין את מיקום החריץ הנוכחי והופך אותו למתמר זווית.

כדי להבין את צורת הפעילות של האנקודר האופטי יש להבין כלל פשוט שהינו מבוסס על מכלול שנראה כמעין דיסק ובו חורים קטנים שדרכם עובר אור במרחק זוויתי קבוע. בצידו האחד של הדיסק, קיים מקור אור ובצידו השני מעין קולטן אור המייצר אות מתח או זרם בכל זמן אשר נקלט בו האור. אפשר לתאר אנקודרים לפי כמות ה”פולסים” שהם יוצרים בסיבוב אחד. האנקדור הסיבובי משמש למגוון רחב של יישומים הדורשים ניטור או בקרה או שניהם יחד לפעמים. ניתן להשתמש בו במערכות מכניות, רובוטים, עדשות של צילום, התקני קלט למחשבים, צגים של מכ”ם ועוד.

מידע נוסף

 דרך נוספת למדידת מיקום היא שימוש בלייזר. דרך זו נוחה יחסית לעומת מכשירים אחרים, מפני שהלייזר לאחר שפגע במטרה מוחזר לכיוונים רבים. מכשיר המדידה מקבל את אור הלייזר החוזר ושם מעובד האות וכך מחושב המרחק מהמכשיר וחזרה.

דילוג לתוכן