שאלות נפוצות

מדוע כיול מכשירי המדידה חשוב?

כיול מכשירי מדידה הוא קריטי ובעל חשיבות מכרעת לקבלת מידע אמין במהלך הבדיקות שאתם מבצעים. מכשירי מדידה מדויקים מבטיחים לכם מוצרים איכותיים בתעשייה, בדיקות ותוצאות אמינות ומדויקות במעבדות השונות ותוצאות איכותיות ואמינות בבתי חולים, במרפאות וכיוצא בזה. חברת רונאר מערכות ומכשירי מדידה מתמחה בכיול מכשירי מדידה ברמה הגבוהה ביותר ובהתאם לתקנים הנדרשים, זאת על מנת להבטיח לכם תוצאות מדויקות ואמינות לאורך זמן.

כיצד לבחור מכשיר למדידת כוחות ועומסים?

ישנם מכשירי מדידת כוחות ועומסים רבים בשוק ולכן חשוב לפנות לחברת "רונאר מערכות מדידה" המספקת מענה מקצועי ומקיף בתחום. החברה צברה במשך השנים ניסיון עשיר וידע רב וכל לקוח זוכה לייעוץ מקצועי על מנת להתאים את הפתרון הנכון עבורו. לחברה רשת קשרים ענפה עם מיטב יצרני מכשירי מדידת כוחות ועומסים וצוות החברה מייעץ ומכווין את הלקוח בבחירת המוצר המתאים כגון:
• מדי כח, מתיחה ולחיצה- מכשירים בטיחותיים גם בסביבות עבודה מסוכנות או במקומות שאינם נגישים. ניתן לבחור דגם אנלוגי המבוסס על שימוש בקפיץ ודגם דיגיטלי שמחירו לרוב יקר יותר.
• דינמומטר- מאפשר מדידה מדויקת של מתחים ומשקלים. מיועד לעבודות שונות בהן נעשה שימוש בכבלים וניתן לבחור בין פתרונות דינמומטר מכאניים או דיגיטליים, שמחירם לרוב גבוה יותר.
• מכשירי בדיקה- מגוון מכשירי בדיקה ליישומים שונים כגון מידת התארכות קפיצים, מידת כיפוף חומרים, בדיקת שיעורי המתיחה של חומרים שונים וכו'. ניתן לבחור מכשירי בדיקה ידניים המספקים תוצאות מדויקות או מכשירי בדיקה חשמליים נוחים לתפעול המאפשרים פונקציות בדיקה מתקדמות.

מהם סוגי המשקלים לרכבים ולמשאיות?

חברת רונאר מערכות מדידה" נחשבת למובילה בתחום מערכות מדידה ושקילה לענפי התעשייה השונים בארץ. החברה מספקת מכשירי מדידה ושקילה איכותיים ומתקדמים ובין מוצריה ופתרונותיה הרבים ניתן למצוא משקלים לרכבים ולמשאיות. החברה מציעה את הפתרונות הבאים:
• משקל גלגל- משטח שקילה קטן לשקילת גלגל אחד של הרכב, קל לשינוע.
• משקל סרן- משקל ארוך וצר המיועד לשקילת צמד גלגלים (סרן) ומאפשר פיקוח מדויק על משקל הרכב.
• משקל רכב פרטי/ גרור- מגוון משקלים המיועדים לשקילה מדויקת ומהירה של כל הרכב או הגרור (עד 4 טון).
• מאזני גשר- מאזניים לשקילת משאיות במשקלים שונים, דורשים התקנה 

קבועה, ניתן להזמין בגדלים של 9 מ' או 18 מ' או יותר. כושר השקילה נע מ- 40 טון ומעלה.

מה התפקיד של מודדי רעידות?

חברת "רונאר מערכות מדידה" מייצרת, מייבאת ומשווקת מערכות מדידה ושקילה לענפי התעשייה השונים בארץ. החברה מציעה מגוון רחב של מודדי רעידות שנועדו לזהות מוקדם בעיות בציוד וכך ניתן להימנע מנזק יקר ובלתי הפיך למכשיר. מדידת רעידות וניטור מוקדם מאפשר לזהות בעיות בזמן, תורם לאמינות המכשיר וליעילות העבודה, כמו גם מאריך את חיי המכשירים. בנוסף, חברת "רונאר מערכות מדידה" מציעה מודדי תאוצה ניידים או קבועים אותם מצמידים למכשיר ובאמצעות ניתוח הנתונים ניתן לזהות בעיות בזמן כמו שחיקה אפשרית. ניתן לרכוש מודדי תאוצה אלחוטיים המספקים תצוגה גרפית על מנת להבחין בזמן בשינוי ברמת הרעידות הקבועה בתקן ולהבחין בזמן מתי המכשיר נמצא בסכנה.

אילו בעיות עלולות להיווצר בעת שקילת כלי תחבורה?

בעת מדידת כלי תחבורה יש להתמודד עם משקלים עצומים לעיתים, פגעי מזג אוויר ותנאי שחיקה מוגברים. אצלנו ב"רונאר מערכות מדידה" לוקחים כל אלו בחשבון על מנת להציע עבורכם כלי מדידה מהימנים, איכותיים ואף נוחים לשימוש. כלי המדידה שלנו קומפקטיים ומאד נוחים להעברה ולתפעול כך שתהליך השקילה, בין אם לגלגל אחד, זוג או שני זוגות לשקילת ציר המרכב פשוט ונוח. יש לציין כי ניתן גם להזמין רמפות עלייה וירידה לכלל המשטחים השונים.

מהם משקלים מבוססי מתמרים?

כאשר אנו באים לתכנן ולבחור את מערכת מדידת הכוח והעומס יש להבין את פעילות המתמר לעומק על מנת להיטיב להשתמש בו. המתמר מתבסס על מדים של עיבור כחיישנים למדידת הכוח. החיישנים הללו מבטיחים דיוק ברמה הגבוהה ביותר וישנה אופציה לחברם לראש השקילה, לבקר או למגבר האנלוגי. "רונאר מערכות מדידה" מציעה לקהל לקוחותיה מגוון רחב של מכשירים המבוססים על מתמרי עומס העובדת על פי הטכנולוגיה שמציעים מדי עיבור.

כיצד מומלץ למדוד מומנט (מידת פיתול)?

ישנן דרכים רבות למדוד מומנט ועל כן מומלץ להיוועץ במומחים שלנו לפני רכישה של כלי מדידה זה או אחר. חברת "רונאר מערכות מדידה" שמחה ומאושרת לפתוח עבורכם את ההזדמנות לרכוש את כלי המדידה המתאים לכם ביותר מבחינת גודל, דגם המכשיר והשימוש בו. את הדיוק של כלי המדידה אנו משיגים באמצעות השימוש בחיישנים הזעירים ובעזרתם אנו יכולים לבדוק אפליקציות שונות כמו פעילות של קפיצים שונים, פתיחה וסגירה של בקבוקים ופחיות ולהשתמש בידיות מומנט העובדות באופן דיגיטלי תוך הגדרה של כמה נקודות פיתול בלתי משתנות למשל ועוד...

אילו כלי מדידה נחשבים מועדפים במדידת מיקום ליניארי?

ישנם כלי מדידה רבים על מנת לבדוק מיקום ליניארי ועל כן ראשית כל אנחנו ממליצים להתייעץ עם המומחים שלנו ב"רונאר מערכות מדידה" שישמחו לעזור לכם במקצועיות, אמינות וללא משוא פנים על מנת שתוכלו לבחור במכשיר המתאים ביותר עבורכם למטרה הרלוונטית. בין האפשרויות האלה ניתן למצוא מתמרים שונים למיקום או מרחק, פוטנציומטרים ליניאריים וחיישני מיקום במבחר גדלים ובקטרים שונים. כמו כן, ניתן גם לבחור בחיישנים מסוג RVDT/LVDT להם יחידה להגברה פנימית כאשר ישנה אפשרות ליציאות דיגיטליות, זרמים ומתחים.

מהם מתמרי לחץ?

מתמרי לחץ מודדים לחץ לרוב של נוזלים וגזים כשהתוצאות מגיעות ככוח לפי יחידת שטח. הלחץ הוא למעשה הביטוי של הכוח הדרוש בשביל לעצור את הנוזל מפני ההתפשטות. ישנם סוגים רבים של מתמרים ומתמר הלחץ עובד כך שהוא מודד את הלחץ במגוון מערכות שונות וממיר את התוצאה הנמדדת לכדי אות חשמלי- על מנת שיהיה ניתן לקרוא את הערך גם ממרחק. חשוב לציין שגם כאן מומלץ מאד להיוועץ במומחים שלנו ב"רונאר מערכות מדידה" שכן ישנו מגוון רחב של מתמרים בגדלים וטווחי פעולה משתנים, חומרי מבנה ותצורות עבור כמה וכמה אפליקציות. בין האפשרויות- אפשר להתקין את מתמרי הלחץ במערכות גז, מערכות מים וזרימה שונות וכן מכלי לחץ במצב סטטי.

האם יש משקולת כיול בודדת או מגוון משקולות למשקלים השונים?

כן, ישנם סוגים רבים ומגוונים לסטים של משקולות כיול המיועדים לעומסים שונים ברמות דיוק שונות. בין הסוגים ניתן למצוא:
• המשקולות השונות מותאמות למגוון בדיקות וייעודים כמו הבטחת איכות, בדיקה של כיול המאזניים, מתקני שקילה שונים, הם יכולים להתאים למעבדות ועוד...
• משקולות שמגיעות כבודדות או כסטים מזוודים במארזי אלומיניום מרופדים.
• המשקולות מורכבות מחומרים שונים כמו ברזלים, פליזים, אלומיניום, טיטניום ונירוסטה
• יש לציין כי ניתן להזמין גם אביזרים תומכים כמו מברשות, מלקחיים, כפפות ועוד...
• ישנה אפשרות לקבל תעודות כיול על פי תקנים בינלאומיים שונים כמו OMIL, NIST, ASTM...

אילו פתרונות בטיחותיים אפשריים ומומלצים בעת התקנת מעלית?

אצלנו ב"רונאר מערכות מדידה" אנו מאמינים שלבטיחות ערך עליון ועל כן מלבד השקעה בציוד איכותי להתקנת המעליות אנו דואגים לאמצעי בטיחות נאותים. בין מוצרי החירום למעליות:
• סנסורים ייעודיים לבדיקת מתח כבל המעלית
• מתקנים מודרניים ומשוכללים הבודקים את מידת המתח הנ"ל
• למערכת 4 מתמרים המודדים עומס
• עיניות מסוג IR לדלתות
• לוחות פיקוד שונים
• טלפון FLEX לזמני חירום וכן ציוד חירום מתאים עם תוכנות מחשב המתכנתים את הטלפון גם ממרחק. בין היתר לטלפון מחשב המגיע למרכז השירות ויש לו יחידה אלחוטית בעל קו תקשורת סלולרים ואינטרקום המתקין חדר מכונות ומאפשר שיחה עם נוסעים במעלית.

למה משמשים מדי זרימה?

מדי הזרימה מספקים מידע על טמפרטורות חוזרות, על צפיפות, קביעות וצמיגות דיאלקטרית. יש להם שימושים שונים כמו למדחסים, לציוד תעשייתי, טורבינות, כלי רכב הנוסעים בכביש המהיר HVAC&R. בין היתרונות של המדים הללו הם חיישנים עמידים בפני תהליכי קורוזיה ומכוסים בחלקים רטובים בכדי להבטיח את היציבות והאמינות לפרק זמן ארוך. כמו כן, המדים שמספקת "רונאר מערכות מדידה" בנויים באופן חזק ומחופספס מאד בכדי לעמוד בהצלחה תחת תנאים מורכבים של סביבות זרימה ולחץ גבוה.

האם מדדי המהירות/ רעידות מודדת את שיעור השינוי במהירות?

לאו דווקא. מדדי תאוצה מודדים האצה מתאימה באמצעות מדי תאוצה. אך אין בכל לומר כי מדובר בשינוי המהירות. במקום זאת, מדי התאוצה מצביעים על האצה המצביעה על תופעה של משקל אשר התנסתה באמצעות כל בדיקות המסה במנוחה תוך התייחסות למכשיר מד התאוצה. יש לציין כי מד התאוצה במצב של נפילה חופשית (או בעת מנוחה בחלל החיצון) מודד אפסיות. כמו כן, מד התאוצה יכול למדוד את ה g-force לו יש חשיבות ומגוון שימושים הן בתחומי המדע והתעשייה. המדים הרגישים יותר הם אלו בהם רכיבים של מערכות ניווט אינרציליות (בשימוש מטוסים וטילים).

היכן מקובל להשתמש במדדי טמפרטורה ולחות?

חיישני טמפרטורה שונים נמצאים כיום בשימוש רחב בתחומי ההנדסה והמדעים כאשר מרבית חשיבותם ויתרונם באים לידי ביטוי במצבים כגון:
• כאשר הכביש נתון למזג אוויר קר במיוחד וישנה סכנה ממשית של היווצרות קרח- העלולה לגרום לבעיית החלקה ממשית.
• בכלי תעופה שונים על מנת לבדוק מידת ההיתכנות להיווצרות קרח על מסלול הטיסה.
• רכיבים פנימיים- על מנת לווסת את מערכות המיזוג
• מכשירים חשמליים שונים כמו תנורים, מקריים, דודים חשמליים ועוד...

אילו אמצעי מוצע למקרי אימון לקראת מצבי חירום וניסויים שונים?

המומחים שלנו ב"רונאר מערכות מדידה" מציעים שימוש בבובות אדם למטרות מגוונות של שירותי החירום וההצלה כגון:
• מניעת סכנה לפציעה בקרב מתאמנים עקב העובדה שהובובת בנויות על פיזור החלוקה של המשקל והשכבה החיצונית רכה.
• תחושה מציאותית- הבובות מדמות אנשים חסרי הכרה.
• הבובות קשיחות מאד ומתאימות לקבירה תחת עץ, בטון ואף פלדה כאשר אפשר אפילו להעביר עליהן כלי רכב שונים- הכל בכדי ליצור תחושה מציאותית עד כמה שניתן.
• מתאים למטרות שונות כמו חילוץ בסביבה רטובה (וימית), עם חומר מעכב אש (למקרי שריפות), למקרים של תאונות עבודה, דרכים ועוד כהנה וכהנה...

על אילו סוגים של מגבירים את ממליצים?

המגברים (הן אלו העובדים על אור או מגנטים) מכשירים חשמליים שמגדילים אנרגיה קטנה לגדולה יותר. בין המגברים הבולטים שכולנו מכירים ניתן לציין גיטרות, טלוויזיות, מקלטי רדיו, מחשבים שונים ועוד. בין יתרונות המגברים חשוב תמיד לבדוק:
• כיצד המגבר פועל במצבי אקלים קיצוני
• עד כמה המגבר מדויק ורגיש
• מומלץ לחשוב מראש על הגודל הרצוי למגבר ולהתחשב בקומפקטיות ונוחות הנשיאה.
• מספר הכניסות והיציאות וכן המצבים השונים הקיימים במגבר.
בכל מקרה מומלץ להיוועץ במומחים שלנו בעת רכישת מגבר.

אילו אפליקציות נוספות קיימות לראשי מדידה וצגי הקריאה?

חברת "רונאר מערכות מדידה" גאה להציג בפניכם צגי קריאה הכוללים נתונים מתקדמים מעבר לאלו הבסיסיים. בין האפליקציות נציין:
• חיסור וצבירת השקילות
• עצירת השקילה
• קביעת תחומים לשקילות
• ספירה של הפריטים
• שקילה של בעלי חיים
• הקפאה של ערך השיא
• יחידות מדידה שונות
ובנוסף עוד פונקציות בסיסיות יותר כמו איפוסים, מעברים נוחים בין ברוטו ונטו וחישובי טרה. כמו כן, ניתן לציין כי ישנם ראשי שקילה המגיעים עם צג LED, צפצפה מובנית בפנים ומפסק גבול. ראשי השקילה מתאימים לכל מזג אוויר ובנוסף המגוון שלהם מבטיח התאמה במיוחד לדרישות המקום והלקוח- כך למשל, ישנה אפשרות לראשי שקילה מנירוסטה המיועדים לאיזורים נפיצים.

מהו האמצעי המומלץ ביותר למדידת מיקום סיבובי?


שתי הדרכים המומלצות ביותר למדידת מיקום הינן מכשירים ייעודיים למדידת הסיבובים ושימוש בלייזרים. בין המכשירים למדידת סיבובים נזכיר:
• טכומטר דיגיטלי
• אנקדור
• מגוון דגמים של מתמרים סיבוביים
• סטרובוסקופים

כמו כן, ניתן למדוד מקים סיבובי על מנת לקבל אפליקציות שימושיות וביניהן:
• משוב לגבי מיקום המשנקים
• משובים אודות המפעילים הסיבוביים
• עמדת זרוע מתנדנדת
• שליטה על משאבה הידראולית
• עמדה לשסתום
כאמור, ישנה גם אפשרות למדוד באמצעות לייזר, דרך הנחשבת לרוב לנוחה ביותר לשימוש שכן הלייזר פוגע במטרה ואז מוחזר למספר כיוונים. מכשיר המדידה המבוסס על לייזר מקבל חזרה את אור הלייזר, מעבד את האות וכך מחשב את המרחק.

מהי הדרך המדויקת ביותר למדוד את שיפוע הזווית?

ישנם דרכים רבות למדוד את שיפוע הזווית והמומחים שלנו ב"רונאר מערכות מדידה" ישמחו לעמוד לרשותכם על מנת לעזור לכם לבחור את המכשיר המתאים ביותר לצרכי העבודה הנדרשת. מדידת השיפוע או הזווית נעשית באמצעות חיישנים המסוגלים להגיע אף למדידות אבסולוטיות (מידת ההטייה בנקודת מפגש) או יחסיות. המדידות היחסיות מכונות גם חיישני תזוזה. כמו כן ניתן להזכיר את הסנסורים למעגלים מודפסים המשמשים רוב לזיהוי פתיחה וסגירה של מחשבים ניידים, חלונות, דלתות ועוד...

אילו אמצעים קיימים ומומלצים למדידת רמת המתיחות של הכבלים?

תהליך המדידה של מתיחות הכבלים נעשית באמצעות מטר מתח העובד באופן מכני (אנלוגי) וחיישני מתח אלקטרוניים (דיגיטלי). כל האמצעים נועדו לאמצעים רבים כגון:
• חבלי תיל
• צינורות
• כבלים
• חוטי תיל
• יריעות שונות
• סרטים
• כבלים למעלית
• כבלים לעגינה
• שרשראות
• קווי מתח
• סיבים שונים
• רצועות
• רדידים
• EDM
חשוב לציין כי אף אחד מן המכשירים לא פוגע בכבלים הנבדקים וכמו כן אנו ממליצים לרכוש בנוסף למכשירי מדידת הכבלים גם יציאות USB על מנת לקבל תוצאה מדויקת במיוחד.

אולי יעניין אותך גם:

דילוג לתוכן