מתמרים וחיישני מרחק

“רונאר מערכות מדידה” מציעה פתרונות מתקדמים למדידת אורך ומיקום ליניארי. אפשרויות אלו כוללות מתמרי מיקום / מרחק, פוטנציומטר ליניארי, חיישני מיקום ומרחק מדויקים במגוון גדלים ובקוטר שונה וחיישני RVDT/LVDT עם יחידת הגברה פנימית ויציאות אפשריות- מתח, זרם, יציאה דיגיטלית.

החברה נחשבת כיום לספקית מאושרת ורשמית של משרד הביטחון, התעשייה האווירית, תעשייה צבאית וענף הרפואה. החברה מקפידה על מתן שירותי איכותי מקצועי ואדיב בהתאם לדרישות התהליך המסוימות של כל לקוח ולקוח.

מכשירים שונים למדידת מיקום לינארי

מתמרי מרחק

סוג אחד של מכשירים כאלה הוא מתמרי מרחק. מתמרי המרחק יכולים לאפשר זיהוי של אורך מסוים, ולהתמיר אותו להוראה- למשל- להורות למסור היכן בדיוק עליו לחתוך. מתמרי המרחק יכולים גם לשלוט על שסתומים של נוזלים, ובכך להתאים את כמות הנוזל הנשפכת לכלי קיבול בגודל מסוים.

פוטנציומטר

עוד סוג של מכשירי מדידת מיקום לינארי הוא פוטנציומטר לינארי, אשר משמש למדידת המתח (פוטנציאל) במעגלים חשמליים. הפוטנציומטר הוא למעשה נגד משתנה, שעומצת ההתנגדות שלו משקפת את עומצת הזרם במעגל. הפוטנציומטר יכול לשמש לתהליכי בקרה שונים בתחומים שונים בתעשייה. כמו כן, יכול הפוטנציומטר הלינארי לשמש לקביעת תחום מוגדר של תדרים- למשל, בתעשיית המוזיקה.

LVDT

ישנם חיישנים למדידת מרחק המכונים LVDT. חיישנים אלה יכולים לשמש למדידה לינארית של מרחקים מוגבלים. מבנה החיישנים הללו הוא גליל, אשר בתוכו מצויים מספר סלילים. בגליל זורם זרם אשר יוצר שדה מגנטי. לתוך הגליל מושחל מוט, אשר יכול לזוז קדימה ואחורה בהתאם למרחק הרצוי למדידה. תזוזת המוט יוצרת שינוי בשדה המגנטי, אותו ניתן למדוד ובכך להצביע על המרחק המדויק. חיישני הLVDT מתאפיינים בעמידות רבה ובדיוק גבוה, והם אידאליים למדידה מדויקת של מרחקים קטנים של עד 75 מ”מ.

אנקודר

עוד סוג של חיישן שיכול למדוד מיקום באופן לינארי הוא אנקודר לינארי. חיישן זה יכול למדוד מרחקים מוגבלים, המצויים על גבי משטח אשר יש עליו סימונים מוסכמים קבועים. על פי קריאת הסימונים הללו, החיישן יכול לדעת את המרחק. הסימונים המקובלים הם אופטיים (חרירים קטנים על גבי המשטח), מגנטיים (מדבקות או מגנטים קטנים) או קיבוליים (מדידת המרחק על ידי הפרשי קיבול בין שני לוחות). גם האנקודר יכול לשמש למגוון שימושים בתעשייה, הדורשים מדידת מרחקים קטנים בדיוק מירבי.

מאמרים באתר שכדאי לקרוא: מדי מאמץ | מד מומנט דיגיטלי | מתמרי לחץ מים

הטיפ שלנו

מומלץ לשקול שימוש בפוטנציומטר- שהוא מכשיר למדידה של מיקום ליניארי ומשמש למדוד פוטנציאל (מתח) במסגרת מעגלים חשמליים כאשר ככל שעוצמת ההתנגדות שלו גדולה יותר היא מציינת את העוצמה של הזרם במעגל.
  • אילו אפשרויות קיימות אצלכם למדידת מיקום ליניארי?

    אנו מספקים פוטנציומטרים ליניאריים, מתמרים למדידה של מיקומים ומרחקים וכן חיישנים- RVDT/LVDT להם מערכת הגברה פנימית ויציאה אפשרית לזרמים, מתחים ויציאה דיגיטלית.
  • האם יש לכם את כל האישורים הנדרשים לספק את המגוון הרחב של המדדים?

    אנו כיום הספקית הרשמית והמאושרת במשרד הביטחון, בתעשייה אווירית, הצבאית וכן בעולם הרפואה ובכל אותם מן המקומות אנו גם דואגים להציב רף של שירות ברמה המקצועית הגבוהה ביותר תוך התחשבות בצרכיו של כל לקוח ולקוח.
  • מהו למעשה מתמר מרחק?

    מתמר המרחק מיועד לזיהוי אורכים שונים והתמרה שלהם להוראות שונות- כמו למשל הוראה היכן על המסור להתחיל לחתוך. בנוסף, המתמרים הללו גם מסוגלים לווסת שסתומים ונוזלים שונים וכך לדאוג לשליטה בכמויות הנוזלים הנשפכות למגוון כלי קיבול בגדלים שונים. טיפ: מומלץ לשקול שימוש בפוטנציומטר- שהוא מכשיר למדידה של מיקום ליניארי ומשמש למדוד פוטנציאל (מתח) במסגרת מעגלים חשמליים כאשר ככל שעוצמת ההתנגדות שלו גדולה יותר היא מציינת את העוצמה של הזרם במעגל.
דילוג לתוכן