מתמרי שקילה

רונאר מערכות מדידה מציעה טווח נרחב של מתמרים (תאי עומס) בטכנולוגית Strain Gauge’ המפגינים ביצועים גבוהים ואמינות לשימוש במגוון רחב של תנאים סביבתיים. חיישני כוח שאנו מציעים מתאימים למגוון רחב של מטרות בדיקה ומדידה על פני מגוון רחב של כוח.

מתמרי שקילה ועומס מיועדים לעבוד בלחיצה ומתיחה על מנת שיתאימו לתנאי הרכבה והפעלת יישום מסוים. תאי עומס סטנדרטיים מוצעים בצורות רבות ושונות, וגדלים, יחד עם ציוד קצה כגון : צג קריאה (Indicator), מגבר אנלוגי, תושבות מכאניות, מיסבי קצה (Rod end), אוגרי נתונים (Data Logger), אביזרי קצה פלט שונות. קיימים גם מתמרים מוגני פיצוץ עם אישור לעבודה בסביבת עבודה נפיצה.

הטיפ שלנו

כאשר אתם בוחרים מתמר שקילה ועומס כדאי לבקש ישירות מן הספק תיעוד מקיף של המתמר ולוודא כי המתמר נכלל תחת דגם מוכר כלשהו (לשם כך תוכלו לברר אצל המומחים שלנו). אם המתמר אינו שייך לחברה כזו כדאי להשתמש במתמר רזרבי מתוך המלאי, אך המלצה זו תקפה עבור המתמרים הדיגיטליים בלבד.
 • מהן הסיבות הנפוצות לפגיעה במתמרי עומס?

  מתמרי שקילה ועומס תוכננו כך שיוכלו למדוד כוחות או משקלים בתנאים שונים למגוון מטרות. מדובר בחלק הרגיש והפגיע ביותר בתכנון מערכות שקילה וכמובן באחד הרכיבים החשובים ביותר. להלן כמה מהפגיעות האופייניות למתמרי עומס. עומס יתר או מכה פתאומית, כניסה של מתח גבוה דרך כבל המתמר, פגיעות ברק, חדירת נוזלים או כימיקאלים למתמר, תחזוקה שגויה כמו למשל נפילות, משיכת הכבל ריתוך בסמוך למתמר, נתקים בחיבורים הפנימיים או בכבל של המתמר, חיבור שגוי של הכבל ואספקת מתח גבוהה מן המותר.
 • כיצד לבחור מתמרי עומס?

  ראשית יש לדרוש מן הספק תיעוד מקיף של מתמרי עומס. יש לוודא שהמתמר הוא מדגם מוכר אשר יוצר על ידי חברות מובילות ובמידה והוא לא, רצוי לעשות שימוש במתמר רזרבי במלאי, אולם המלצה זו מתייחסת אך ורק למתמרים דיגיטאליים. זקוקים למידע נוסף? חברת רונאר מערכות מדידה שמחה לעמוד לשירותכם ולסייע לכם לבחור את המתמר המתאים ביותר בהתאם לצרכיכם.
 • אילו אביזרים נלווים מגיעים עם המתמרים?

  תאי העומס הסטנדרטיים שלנו מגיעים במגוון גדלים וצורות יחד עם צורות קצה כמו מגברים אנלוגיים, תושבת מכנית, צגי קריאה שונים, אוגר נתונים, מיסב קצה ואביזרי קצה פלט שונים.
 • מה אורך חייו של מתמר ממוצע?

  נכון שהמתמרים בנויים בצורה האמידה ביותר האפשרית (חלקם אף מוגנים מפני פיצוצים) אך מדובר ברכיב רגיש ופגיע יחסית לרוב בתכנון מערכות השקילה. בין הפגיעות הנפוצות לרוב ניתן למצוא מכות פתאומיות, כניסות של מתחים גבוהים מדי, חדירה של נוזלים/ כימיקלים, תחזוקה שגויה הכוללת בין היתר נפילות, משיכות אגרסיביות בכבלים ועבודות ריתוך הנעשות בסמוך למתמר. בנוסף יש להיזהר עם החיבורים של כבל המתמר ומאספקת מתח גבוה מן המומלץ.
 • כיצד לבחור במתמר המומלץ ביותר עבורי?

  בשל המגוון והשימושים השונים של המתמרים, מומלץ להתייעץ אתנו ולשתף את המומחים שלנו בתהליך הבחירה על מנת שנוכל לסייע לכם לבחור את המתמר המושלם עבורכם.
דילוג לתוכן