שירותי כיול מכשירי מדידה

שירותי כיול מכשירי מדידה

רונאר - מערכות מדידה
חברת "רונאר מערכות מדידה" עובדת בשיתוף פעולה עם מעבדת התקנים של התעשייה האווירית. מעבדת התקנים של התעשייה האווירית הינה מעבדה 17025 מוסמכת ISO/IEC מהגדולות בארץ המספקת שירותי כיול למגוון רחב של מכשירי מדידה לתעשייה ולמגזר הפרטי. אנו מציעים שירותי כיול למגוון רחב של מכשירי מדידה למטרות מקצועיות, והיערכות להסמכה ומבדקי ISO.

אז מה זה בכלל כיול?


כיול (נקרא גם קליברציה מהמילה האנגלית Calibration) היא פעולה שנעשית על כלי מדידה לבדיקת דיוק המדידה שלו והשוואת קריאתו לקריאת מד אב ידועה וכיוון מחדש לרמת הדיוק הנדרשת. הכיול נותן לנו את האופציה להעריך את השגיאה של כלי המדידה ולהקטין אותה.

חשוב לשמור על כלי מדידה מכוילים לטובת מדידות מדויקות יותר – לשמם נועדו כלי המדידה. כיול המכשירים אף חשוב מבחינת החוק במדינה שקובע למשל שמכוניות חייבות לתת מהירות מדויקת של נסיעה ברכב, הרי אם הנהג רואה שנוסע על 50 קמ"ש והרכב נוסע על 80 קמ"ש הרי שהנהג עובר על החוק שלא באשמתו, לכן מכשיר המדידה שבדק את מהירות הרכב היה חייב להיות מכויל. דוגמאות כאלו יש עוד רבות. חשוב לבצע כיול כל תקופה מסוימת על פי הוראות היצרן של אותו מכשיר המדידה.

אנו מספקים שירותי כיול בתחומים הבאים:

 • פיפטורים
 • מפתחות מומנט
 • משקולות ואבני בוחן
 • מאזני שקילה
 • לחץ
 • כוח
 • טמפרטורה ולחות
 • אורך וזווית
 • מכשירי מדידה
 • מדי אור
 • מהירות זרימת אוויר (לא בהסמכה)
 • מגוון מכשירים אלקטרונים 
מידע נוסף ניתן לראות בכל עמוד ספציפי לאותו תחום כיול. אם לא קיים תחום הכיול אותו חיפשתם או שתרצו עוד מידע ניתן ליצור איתנו קשר.

מעבדה מוסמכת לכיול


ל"רונאר מערכות מדידה" צוות מעבדה מיומן וידע נרחב בתחום הכיול. כיול תקין ומוסמך הוא הכרח חשוב מבחינת החוק במדינה וכל בעל עסק הרוצה להשתלב בתעשייה מוכרח לעמוד בתנאי הכיול על פי החוק.

חשיבות שירותי כיול


פעמים רבות איכות ואמינות המוצרים שלכם תלויה באיכות שירותי כיול שאתם מקבלים. אין חברה שלא שואפת להחזיק בציוד אמין איכותי מדויק ובדוק. שירותי כיול כל פרק זמן נדרש ידאג שהציוד שלכם יהיה אמין ואיכותי. חשוב לדאוג לכיול מכשירי מדידה באופן קבוע ולעקוב כל פרק זמן על מצב המכשירים.

הערה: ניתן לקבל שירותי כיול בבית הלקוח
כיול פיפטורים

כיול פיפטורים

חברות רבות העוסקות במדידות זקוקות לאבטחת איכות המדידות, אצלנו ברונאר תוכלו לחסוך זמן יקר ולקבל שירות כיול פיפטורים מקצועי, איכותי ומהיר.
קרא עוד
כיול מפתחות מומנט

כיול מפתחות מומנט

כיול מפתחות מומנט מאפשר הידוק ברגים בצורה אחידה. ישנם סוגים שונים של מפתחות מומנט, מפתח מקליק, מפתח נשבר, מפתח מחליק ועוד. מומנט מדויק נפוץ בעיקר בשימוש ממפתח מחליק או נשבר.
קרא עוד
כיול משקולות ואבני בוחן

כיול משקולות ואבני בוחן

תהליך של כיול משקולות אבן בוחן נדרש לתחומי עיסוק רבים ומגוונים. כיול משקולת אבן בוחן מבוצע עבור מתקני שקילה שונים. כמו למשל לכיול של מאזניים מסוגים שונים.
קרא עוד
כיול מאזני שקילה

כיול מאזני שקילה

כיול מאזני שקילה הוא בעל חשיבות רבה וגדולה לבעלי עסקים, חוקרים, אנשי מדע, לתעשיינים ועוד. מאזני שקילה קיימים במגוון תחומים ופועלים עבור מגוון גדול של מטרות.
קרא עוד
כיול לחץ

כיול לחץ

כיול נועד למדידות שדיוקן קריטי לתפעול נכון של מכשירים. כיול לחץ הוא אחד הסוגים של יצירת דיוק במדידת לחץ. כיול לחץ מבוצע על מגוון מדי לחץ מסוגים שונים.
קרא עוד
כיול כוח

כיול כוח

כיול כוח נוצר לבצע דיוק במכשירים אשר בעזרת כוח מעצבים חומרים שונים. קיימים למשל מכשירים אשר לוחצים אספלט, או בטון – מכשירים אלה יש לכוון ולכייל.
קרא עוד
כיול טמפרטורה ולחות

כיול טמפרטורה ולחות

תחום משנה חשוב בתחום הכיול הוא כיול טמפרטורה ולחות. שהוא תחום נרחב בפני עצמו. יש מגוון מכשירים בתחום הטמפרטורה והלחות אשר נבדקים, מאופסים ועוברים כיול.
קרא עוד
כיול אורך וזוית

כיול אורך וזוית

כיול אורך וזווית כולל כיול מכשירי מדידה מגוונים כגון: כולל כיול של מאסטרים לאורך. גם פריזמות דורשות כיול, וכיול אורך וזווית כולל כיול של פריזמות.
קרא עוד
כיול משקלים

כיול משקלים

אבטחת איכות במדידות משקלים היא קריטית, אצלנו ברונאר תוכלו לחסוך זמן יקר ולקבל שירות כיול משקלים מקצועי, איכותי ומהיר, בפריסה ארצית.
קרא עוד