כיצד לבחור את תא העומס המתאים

תוכן עניינים

בחירת תא עומס היא בדרך כלל משימה קשה מכיוון שלכל בחירה יש יתרונות מובהקים. בכנות לומר, ליישומי תאי עומס שונים יש צרכים מגוונים. לכן, לפני קבלת החלטה, כדאי לשוחח עם ספק מיומן על צרכי הקיבולת של תא העומס. 

שלב בודד בכל תהליך ההטמעה הוא הבחירה שאתה עושה שמתבסס על הקריטריונים לבחירת תאי העומס. בנוסף, עליך לוודא שתא העומס המתאים מצויד, אחרת, לא תוכל לקבל תוצאות מדידה מדויקות. אתה יכול לבחור בצורה חכמה יותר בעזרת המדריך בחירה שלנו עבור תאי עומס. 

תבין את האפליקציה

עליך להחליט כיצד למדוד ולהפעיל את העומס כדי להבין את היישום של תאי העומס שלך. תהליך המדידה לוקח בחשבון מגוון רחב של משתנים, כגון:

 • כפיפה
 • לחיצה
 • רב צירים
 • מתיחה

קבע את צרכי הקיבולת שלך.

ביצועים של תאי לחץ ועומס.

קבע את הדרישה המינימלית ואת כושר הטעינה המקסימלי עבור היישום שלך.

עליך לקחת בחשבון היבטים לא רלוונטיים בעת הבנת דרישות קיבולת תאי העומס עבור היישום שלך. בחר קיבולת החורגת מעומס ההפעלה המרבי כדי להבטיח שיש לך את הקיבולת הזמינה הטובה ביותר. אתה גם צריך להבין אילו יחידות הנדסיות נחוצות לתהליך. ביצועי היישום עלולים להיות מושפעים מהלחצים הנובעים מעומסים ורגעים חיצוניים משולבים.

כתוצאה מכך, לבחירה בתא העומס הלא נכון עלולה להיות השפעה שלילית על דיוק היישום.

רוב תאי העומס המקוונים אינם מיועדים להגן מפני עומסים חיצוניים פוטנציאליים. בחר את תא העומס בעל דירוג העייפות הגבוה ביותר המומלץ על ידי היצרן עבור יישומים הדורשים עמידות רבה יותר.

הגדר את דרישות תא העומס שלך.

אנא בדוק את צרכי היישום שלך כדי לבחור את תא העומס המתאים. אתה יכול להחליט על ידי שאלת עצמך את השאלות הבאות: 

 • האם העומס של האפליקציה שלך הוא דינמי או סטטי? 
 • האם אתה מתכוון למקם את תא העומס בצד? 

העיצוב של ציוד מחובר הוא היבט נוסף. ויכולה לקבוע את צרכי הקיבולת של תא העומס בחלקם: 

צורת הציוד, שעשויה לכלול: 

 • אטם אוויר דחוס 
 • הרכבה של אוגנים 
 • מותקן בצד 
 • באמצעות חור 

כדי לוודא שתא העומס שתבחר עונה על דרישות האפליקציה, זכור את השיקולים הללו לפני קבלת 

ההחלטה. 

ציין את הגודל והמפרט הרצוי לך. 

קביעת דרישות הגודל היא חלק מכריע בקריטריון הבחירה עבור תאי עומס. עליך להחליט באופן ספציפי על דרישות הבקשה בהתאם לקריטריונים הבאים: 

 • גובה ורוחב 
 • גודל 
 • האורך 

עליך גם לזהות וריאציות פוטנציאליות, כגון: 

 • התנגדות גשר 
 • היסטרזיס 
 • לא קוי 

אחרון חביב, עליך להחליט אם תשתמש בתוכנית בטמפרטורות גבוהות או נמוכות. באופן דומה, בין אם היישום מתבצע בסביבה תת-מימית ובין אם לא, זה ישפיע על צרכי הקיבולת של תא העומס. תדירות תגובה וכל כיול מיוחד הכרחי הם שיקולים חשובים בעת קביעת הדרישות שלך. 

בחירת כלי 

תהיה מוכן לבחור כלים נוספים הנדרשים עבור היישום שאתה מתכוון לבצע בעת בחירת תא עומס. אתה יכול להבטיח שיש פונקציות כלל-מערכתיות בין כל רכיב בשימוש אם תבחר את כל הרכיבים החיוניים בבת אחת. 

ההזמנה צריכה לכלול גם כיול מערכת. על ידי כך, אתה יכול להיות בטוח שתא העומס והמכשיר הם חלק מאותה מערכת. כל היישומים הכוללים תאי עומס חייבים להיות בעלי כיול. 

 • גורמים להפעלת תאי עומס 
 • יישום תא העומס 
 • שונים 

רצוי לבחור פרמטרים של תא עומס התואמים להגדרות הרלוונטיות או לדרישות היישום. כשאתה לומד כיצד לבחור את תא העומס האידיאלי עבור יישום מסוים, קח בחשבון את הדרישות העיקריות שלך. באופן כללי, הביצועים של תא העומס יהיו תלויים בדרישות היישום, כפי שמוצג להלן: 

עמידות גבוהה. תאי עומס של מד מתח הם אחת האפשרויות הטובות ביותר עבור סביבה תעשייתית שכן הדיוק כמעט ללא רבב ביישומים הכרוכים במתח ניסיוני. 

בטיחות ובריאות. תאי עומס פנאומטיים הם האפשרות האידיאלית עבור יישומים הדורשים איזון מכני מדויק. 

ריחוק היישום. תא עומס הידראולי, שיכול לתפקד ללא חיבור לחשמל, הוא הבחירה הטובה ביותר כאשר היישום מתבצע במקום מרוחק. 

 

הגורמים שהוזכרו לעיל משפיעים בעיקר על קריטריוני הבחירה של תאי עומס, או על ההחלטה בין מדי מתח, תאי עומס פנאומטיים ותאי עומס הידראוליים. 

סוגים של תאי מס 

תא עומס עם מד מתח 

סוג מד המתח של תא העומס הוא זה שמשתמשים בו בתדירות הגבוהה ביותר בכל התעשייה. החוסן, הנוקשות וערך התהודה של תאי עומס של מד מתח הם שיקולים חשובים. נגד מישורי משמש כמד המתח של תא העומס ומתעוות בתגובה לתנועת החומר. למתח יש השפעה על ההתנגדות של מד המתח.

תא עומס פיזואלקטרי 

העיוות של תאי עומס פיזואלקטריים דומה לזה של תאי עומס של מד מתח. החומר הפיאזואלקטרי, לעומת זאת, מייצר מתח בתגובה לצורת השינוי של תא העומס. למרות שלא נעשה בו שימוש לניטור ערכים סטטיים, המתח בכל זאת משמעותי כאשר מתח משתנה. תא העומס הפיאזואלקטרי יכול למדוד 

טווח רחב במיוחד כאשר מגבר הטעינה מותאם. 

צורה של תא 

תא עומס S-Beam 

לתא העומס של קרן S, המכונה גם תא העומס של קרן Z, יש צורה הדומה לאות בעלת אותו שם. תאי עומס S-Beam מציעים דיוק כאשר מכשיר השקילה תלוי או תלוי, והם משמשים בדרך כלל ביישומים הכרוכים במתח. 

תאי עומס S-Beam ידועים בזכות הדיוק יוצא הדופן שלהם, כמו גם התמחור הנגיש וההגדרה הפשוטה שלהם. תאי עומס S-Beam, לעומת זאת, מיוצרים במיוחד עבור יישומים מקוונים ולעיתים קרובות פועלים בצורה לא מדויקת כאשר הם נחשפים ללחצים חיצוניים. 

תאי עומס בצורת קורה 

משקילה סטטית ודינמית ועד שקילת הופר, ממגורה וטנק, זמינים תאי עומס קרן עם שמות מלבנים. ניתן לחלק עוד יותר תאי עומס של קרן לקטגוריות העיקריות הבאות: 

מתמרי גזירה 

כדי להגן על היחידה מלחצים צדדיים, שולבו מספריים פנימיים בעיצוב קורות הכפופות, המגיעות בקצוות בודדים וכפולים. יישומים הדורשים קיבולת גבוהה יותר משתמשים בדרך כלל במכונות כפולות, בעוד שיישומים הדורשים קיבולת בינונית משתמשים בדרך כלל במכונה אחת. קרן הכפופה היא האפשרות הטובה ביותר עבור יישומים כבדים מכיוון שהיא עשויה מסגסוגת פלדת פחמן שעברה ציפוי ניקל ועמידה בפני קורוזיה. 

תאי עומס של קורה כפופה הם בדרך כלל אפשרויות זולות עבור מגוון יישומים תעשייתיים. 

תא עומס מודול פנקייק 

תאי עומס של פנקייק, המכונים לעתים קרובות תאי עומס בפרופיל נמוך, משמשים ביישומים הדורשים דיוק רב. אחד משני עיצובים – אחד עם קרן מעוקלת והשני עם משענת גזירה – זמין עבור תא העומס מסוג פנקייק. רוב תאי העומס של פנקייק מכילים מנגנון הרכבה וחוט מרכזי נשי, מה שהופך אותם למתאימים ליישומים הכוללים דחיסה ומתח. 

תא עומס לחיצה שמו של תא העומס של הכפתורים, אחת הצורות הקומפקטיות יותר, מגיע מהלחצן המרכזי המוגבה שלו. תאי עומס כפתורים הם בין האפשרויות הטובות ביותר לשימוש בחללים סגורים בגלל העיצוב הקומפקטי שלהם. מכיוון שהמרחב התפעולי הוא בעל ערך רב בתעשייה הרפואית, תאי עומס של כפתורים אהודים במיוחד שם. הצורה הקומפקטית של תא העומס מסוג כפתור מועילה גם ליישומים בתחום האוטומציה. 

תא עומס דרך חור 

בגלל צורתן הדומה למציל חיים, תא העומס דרך החור, המכונה גם תא עומס של סופגניה, מושלם עבור יישומים הדורשים מדידת כוח הידוק או כוח בורג. תא העומס דרך החור, שעשוי לקשיחות גבוהה, מציע את הדיוק הגבוה ביותר בהעמסת לחץ ויישומים אקסצנטריים. 

נסיבות טעינה שליליות 

שקול את הדברים הבאים בעת התמודדות עם תנאי עומס גרועים: 

קיבולת עודפת. כדי להבין באיזו רמה יש להעריך את תא העומס לטעינה, תחילה יש לקבוע זאת; אחרת, גורם הסכנה עלול להיות גדול מדי. 

משקל דינמי. על מנת להעריך את קיבולת עומס היתר ולהגן על תא העומס במצבים דינמיים ביותר, דירוג תא העומס חייב לקחת בחשבון את החוסן, המהירות והלחץ של העומס הדינמי. 

עומס עייפות. יש לוודא את רמת העומס של כל מחזור, כמו גם את התדירות והמספר הכולל של מחזורים לאורך חיי תא העומס. בכל מקרה אחר, תא העומס עלול להתעייף ממחזורים חוזרים. 

טעינה מחוץ לעיר. עומסים מחוץ לציר, שיכולים לקרות ביישומים שבהם העומס אינו תואם לפיר שצוין, עשויים להשפיע על הדיוק והתקינות של תא העומס. באמצעות מיסבים וכפתורי טעינה, כמו גם כמה תאי עומס, אתה יכול לבטל לחלוטין את הבעיה הזו. 

אולי יעניין אתכם גם: ההבדל בין חיישן למתמר | מתמרי עומס

מאמרים נוספים:
דילוג לתוכן