מד שיפוע ומדי תאוצה של MEMS הם חיישני אינרציה בעלות נמוכה ובדיוק גבוה המשרתים מגוון רחב של יישומים תעשייתיים.
זה טוב ויפה, אבל מה בכל זאת נמצא בחיישן MEMS? כיצד יכול חיישן MEMS לשרת אותך? אילו יתרונות יש לו? אלו שאלות שניתן לענות עליהן כאן.

אז מה בעצם קורה בתוך החיישן הקטן הזה?

MEMS היא טכנולוגיה מבוססת שבבים, הידועה בשם Micro Electro-Mechanical System – בתרגום חופשי מערכת מיקרו אלקטרו – מכנית. החיישנים מורכבים ממסה התלויה בין זוג לוחות ספק. כאשר הטיה כל שהיא מוחלת על החיישן, המסה התלויה יוצרת הבדל בפוטנציאל החשמלי. ההבדל נמדד כשינוי בהספק.

הרזולוציה הגדולה ביותר שאתה יכול לקבל עם שיפוע MEMS הוא 0.0001 °(סדרת JDI. ) זה סיפור אחר מהקו האלקטרוליטי המדויק ביותר. מד ההטיה הרגיש ביותר של קו זה (מד הטיה A603) מתגאה ברזולוציה של 2.5 ננו -ראדיות. עם זאת, ל- MEMS יש כמה יתרונות משלו.
חיישן MEMS מספק את התכונות הנוחות הקיימות בכל קו חיישנים אחר, אך אינך צריך לדאוג למגבלות שטח. MEMS משתמשת ברכיבי מכונת מיקרו קומפקטיים עד כדי כך שכל חיישן יכול להתאים לכף היד שלך. יש להם חותם IP67 ומכיוון שטווח טמפרטורות ההפעלה הוא -40 ° עד +85 ° C, הם יעמדו בתנאים קיצוניים. בעוד שלחיישנים אלקטרוליטיים יש דיוק גבוה בהרבה, חלקם יכולים להיות רגישים לטמפרטורה.
חיישנים אלה מהווים פתרונות מעולים ליישומים שאינם דורשים את הדיוק הגבוה ביותר כגון אוטומציה תעשייתית, איזון פלטפורמות, בקרת מיקום ומדידת גובה וגלגול. מכיוון שהם בעלות נמוכה, אתה יכול אפילו לחסוך כסף בפרויקט הגדול הבא שלך!