כיול מפתחות מומנט

  • מדי פיתול
  • מתמרי פיתול
  • מערכות למדידת מומנט
  • מתקנים לפתיחה או סגירה של בקבוקים
  • ועוד…

סוגי מפתחות מומנט

כיול מפתחות מומנט מאפשר הידוק ברגים בצורה אחידה. ישנם סוגים שונים של מפתחות מומנט, מפתח מקליק, מפתח נשבר, מפתח מחליק ועוד. מומנט מדויק נפוץ בעיקר בשימוש ממפתח מחליק או נשבר. קיימים גם מפתחות מומנט אלקטרוני עם בידוד לשימוש במתח גבוה.

בודקי מומנט מכאניים

כיול מפתחות מומנט נעשה באמצעות בודקי מומנט מכאניים – כיול מפתחות מומנט הוא חשוב ומרכזי בקווי הרכבה של מערכות רגישות שחייבות דיוק בהרכבה. וכמובן, כיול מפתחות מומנט יאפשר הידוק מדויק.

איך מכיילים מפתח מומנט?

מפתחות המומנט מתחלקים לכמה סוגים אשר כולם מאפשרים בסופו של דבר הידוק של הברגים בצורה אחידה. בין המפתחות הקיימים תוכלו למצוא מפתח שנשבר, מחליק, מקליק ועוד רבים, כאשר המומנט המדויק יימצא לרוב במפתחות המחליקים או הנשברים.

כמו כן, שימו לב גם למפתחות מומנט האלקטרוניים בעלי הבידוד המיועדים לשימוש במצבי מתח גבוה- התייעצו עם המומחים שלנו, אולי זהו המפתח בשבילכם.

מצד שני- ישנם גם מספר סוגים של בודקי מומנט מכאניים כאשר כיול מפתחות המומנט הוא קריטי כאשר עובדים על קווי הרכבה בהם המערכות רגישות וחייבות דיוק רב בעת הרכבתן. כיול מפתחות המומנט אם כן, יעזור לכם ביצירת הידוק מדויק ואיכותי.

ולשאלה המרתקת- כיצד מכיילים מפתחות מומנט? ובכן- קודם כל ישנו הכיול לפי משקל בו ישנם שמונה שלבים עיקריים.

קודם כל סמנו את אמצעו של מפתח הברגים, לאחר מכן מדדו את המרחק מאותו סימן עד למקום בו תניחו את ידכם. אבטחו את המפתח ברגים כך דרך קצהו אחר כך סדרו את המרחק לפי פרופורציה של 2X20. לאחר מכן תלו משהו במשקל 9.07 ק”ג במקום המסומן (איפה שהיד).

אם נשמע “קליק” מהספסל עליו תליתם את המברג, קרבו את הידית לכיוון הקצה עד שהצליל ייפסק. אחר כך סמנו שוב את המרחק החדש שנוצר והשתמשו בנוסחה Ta=Ts.

השיטה השנייה כוללת אבטוח של המברג וחיבור של מד דגים- משכו את המד עד להגדרה הרצויה, חשבו את אחוז הטעות. חזרו על התהליך עד קבלת תוצאה מדויקת עד כמה שניתן.

אולי יעניין אותך גם:

דילוג לתוכן