מתמרי לחץ מים

תוכן עניינים

מתמרי לחץ מים נקראים גם חיישן לחץ מים, הם משדרי לחץ שיכולים למדוד את לחץ צינור המים. למדידת מפלס המים/עומק המים, במיכל, או בבאר, אנו יכולים להשתמש משדרים חשמליים, גוף נירוסטה, IP65-IP6, פלט 4-20ma. גורמים שונים משפיעים על הבחירה והשימוש ארוך הטווח בחיישנים ומתמרים ללחץ מים, במערכות מגורים, מסחר והשקיה.  להלן מידע בסיסי שיש לבדוק, לפני קבלת החלטה על סוג טכנולוגיית חיישן הלחץ, כמו גם על התכונות החשמליות והמכניות הנדרשות.

אלמנט חישת לחץ יבוא במגע עם רמות pH משתנות, בהתאם לסוג המים, כימיקלים שנוספו ואיכות תהליך טיהור המים. 316L SS מציע תאימות מדיה מצוינת ליישומי מים ביתיים ומסחריים והוא חומר תואם NSF61.

סביבה

מכונות כביסה גשם, קרח, אבק ולחץ עלולות לגרום למים לחלחל לתוך בתי חיישנים ולגרום לקצר את האלקטרוניקה.

בידוד חשמלי

הארקה לא נכונה ומכות ברק עלולות לגרום לכשלים חשמליים של חיישני לחץ, כתוצאה מכשל בבידוד. השימוש באות פלט של 4-20mA עבור אורכי שידור גדולים מ- 15 רגל בסביבות עם רעש חשמלי, יסייע במניעת אובדן אות או תנאי אות רועשים.

מדידת לחץ בצנרת כניסה ויציאה במערכות מים נקיים

מערכות מים נקיים משתמשות בתחנות הרמה ובמאגרי הזנת כבידה, כדי לשאוב מים בין מקומות. בחלק מסביבות המגורים, תחנות מעליות ומגדלי מים לבדם אינם יכולים לספק מספיק לחץ, כדי לספק למשתמשים בגבהים גבוהים יותר מים נקיים. כמו כן, מאגרי מים ומגדלי מים, שחווים שאיבה פתאומית וגדולה של מים זקוקים לחידוש.

משאבות כונן בתדר משתנה (VFDs) מבוקרות לחץ משמשות עם מתמרי לחץ, למדידת לחץ אלקטרוני אמינה כדי לקבוע מתי נדרשים לחץ וזרימה נוספים על ידי משתמשים. מתמרי לחץ משמשים לניטור לחץ המים, בגובה, במאגרים וקצב השינוי בכל אחד מהם. משאבות VFD מפרשות את תשומות הלחץ והפלט את העלייה או הירידה הנדרשת בלחץ היציאה של המשאבה ובקצב הזרימה. כמובן שבענף אספקת המים או הטיפול בשפכים, גם מדידת זרימת המים חשובה מאוד.

יישומי מתמר לחץ אלקטרוני למדידת לחץ בצנרת מים במערכות מים נקיים

מתמרי לחץ משמשים למדידת לחץ בצנרת כניסה ויציאה, במערכות מים נקיים בשירותים ציבוריים.

מתמר לחץ אלקטרוני משמש בדרך כלל ביישומי חלוקת מים כגון:

-מדידת לחץ צריכת משאבה

-מדידת לחץ יציאה של משאבה

-מיקום קצה (מאגר, צנרת מוגבהת וכו’) מדידת לחץ

חלק חשוב בבחירת משדר לחץ הוא להבטיח שכל מתמר לחץ אלקטרוני המשמש תואם למים ראויים לשתייה. מתמרי לחץ אחראים על ניטור הלחץ, במקומות שונים במערכות מים נקיים ולעתים קרובות מתממשקים עם משאבות VFD כדי להראות, מתי יש צורך בלחץ מוגבר או בקצב זרימה. מתמרי הלחץ האלקטרוניים SI-200 ו- SI-390 מתוכננים לתוחלת חיים ארוכה, הן בצנרת הכניסה והן בצנרת היציאה של מערכות מים נקיים. בדרך כלל ניתן לספק אותם תוך ימים במגוון רחב של תצורות.

חיישן לחץ מים טבול

מתמר לחץ טבול עם פלט 4-20mA הוא חיישן רמה הידרוסטטי למדידת רמה. מתמר לחץ טבול מבוסס על הלחץ הסטטי הנוזלי הנמדד ביחס לגובה עקרון הנוזל. המרת לחץ סטטי לאות חשמלי.

לאחר פיצוי טמפרטורה ותיקון ליניארי. המרה לאות חשמלי סטנדרטי. בדרך כלל 4 ~ 20mA / 1 ~ 5VDC. זה יכול להיקרא גם “מד רמת נוזל לחץ סטטי, מכשיר שידור מפלס נוזל, חיישן מפלס נוזל, חיישן מפלס מים “.

דגמים של קליעים, כלובים וקצה סומק זמינים. היישומים כוללים משאבות, חור במורד, מיכלי שמן, תרחיף סיד ומיכלי מים. יש משדר צולל מיניאטורי שהוא מתח חשמל נמוך.

אולי עניין אתכם גם: חיישן לחץ למעגל מודפס | משדרי לחץ דיפרנציאליים | מתמר מומנט סטטי

 

שאלות ותשובות

כיצד פועל מתמר לחץ?

התקנת מערכת מדידת מתמרי לחץ, מורכב משלושה חלקים, כלומר הנחת צינור מנחה הלחץ, הנחת כבל האות החשמלי והתקנת משדר הלחץ הדיפרנציאלי. 

במהלך הפעלת משדר הלחץ, לחץ התווך מועבר לסרעפת המדידה המרכזית. דרך הסרעפת המבודדת ושמן הסיליקון, והפרש הלחצים מצינור הנחיית הלחץ הדו-צדדי מתקבל על הסרעפת המבודדת הדו-צדדית, שם נמדד הממברנה. היריעה מתפקדת כאלמנט גמיש ומעוותת על ידי הפרש הלחצים. קיים קשר יחסי חיובי, בין תזוזת הסרעפת המודדת לבין הלחץ הדיפרנציאלי. בהשפעת עקירה של הסרעפת, הקיבול של הקבל הדיפרנציאלי משתנה גם. ומעגל המדידה ממיר אותו לאות זרם DC של 4-20 mA.

היכן משתמשים במתמרי לחץ? 

מתמרי לחץ משמשים בעיקר בתחומים הבאים: נפט, פטרוכימיים, כימיים. התאמה להתקני מצערת כדי לספק מדידה ובקרת זרימה מדויקות. מודד לחץ ומפלס בצינורות ובטנקים. חשמל, גז עירוני. וחברות ועסקים אחרים דורשים יציבות גבוהה ומדידת דיוק גבוהה ומקומות אחרים. 

עיסת נייר וייצור נייר משמשים במקומות הדורשים נוזלים עמידים בפני כימיקלים ונוזלים עמידים בפני קורוזיה. 

פלדה, מתכות אל-ברזליות וקרמיקה משמשות במדידת לחץ תנור ובמקומות אחרים הדורשים יציבות גבוהה ומדידה מדויקת גבוהה. הם משמשים גם במקומות הדורשים מדידה יציבה תחת בקרה קפדנית (טמפרטורה, לחות, וכו '). 

מהו חיישן לחץ וכיצד הוא פועל? 

חיישן לחץ הוא מכשיר או מכשיר שיכול לחוש אות לחץ ולהמיר את אות הלחץ לאות חשמלי שמיש על פי כלל מסוים. חיישן לחץ מורכב בדרך כלל מאלמנט רגיש ללחץ ומיחידת עיבוד אותות. על פי סוגי לחץ בדיקה שונים, ניתן לחלק את חיישני הלחץ לחיישני לחץ מד, חיישני לחץ דיפרנציאליים וחיישני לחץ מוחלטים. חיישן לחץ הוא החלק המרכזי של משדר הלחץ

מאמרים נוספים:
דילוג לתוכן