אביזרים זמינים ב-Zemic Europe

תוכן עניינים

לפני ביצוע בחירה של אביזר, חשוב לדעת באיזה סוג של יישום תא העומס הולך להיות מותקן. אם נבחר אביזר שגוי, הדבר עלול לגרום לאי דיוק ביישום או לשבירה של האביזר או תא הטעינה. 

ב- Zemic Europe יש לנו את האביזרים המתאימים לכל סוגי היישומים. בבלוג זה נדון במבחר קטן של תוכנית האביזרים שלנו והשימושים שלהם.

אלסטומרים 

אלסטומרים הם אביזרים המשלבים את קשיחות המתכת עם יכולות ספיגת הרטט של שכבות גומי. הם מעוצבים יחד על ידי תהליך גיפור. היתרון של זה הוא שכאשר זעזוע או רטט יופעלו במהלך השימוש של היישום, זה לא ישפיע על תא העומס. האלסטומר מסוגל גם לספוג כמויות גבוהות של כוח צדדי. 

האלסטומר מורכב בדרך כלל משני אומי הידוק אשר מהדקים את תא העומס ביניהם. האלסטומרים מסוגלים לסטות אופקית מעל 10 מ”מ ובשל כוח השיקום העצמי שלהם, המגיע מהגומי המגופר, יוכלו לחזור לצורתם המקורית כאשר כוח הצדדי מורם. 

מכיוון שאלסטומרים חווים עיוות רב כתוצאה מעומס נומינלי, הדיוק של תאי עומס עם אביזרי אלסטומרים יהיה נמוך יותר מאשר שהם מורכבים עם אביזר קשיח. רטט ועומס צדדי ישפיעו מאוד על תא העומס כאשר נבחר אביזר נוקשה. דוגמה ליישום שעבורו משתמשים באלסטומרים הן מערכות מינון. 

אביזרי מתח 

אביזרי מתח משמשים בשילוב עם תאי עומס מסוג S. עם שילוב זה ניתן ליצור יישומים אשר עובדים עם עקרון כוח המתיחות. לדוגמה מילוי שקיות יישומים. אביזרי המתח מגיעים בדרך כלל בצורה של טבעת, וו או קצה מוט. אביזרים אלה מוודאים שהכנסת הכוח לתא העומס תהיה תמיד ישרה דרך המרכז ולא תיתכן אי התאמה.  

רוב הכוחות הצידיים ותנועת הכיפוף שעלולים לפגוע בתא העומס או לתת מדידות לא מדויקות ייספגו על ידי האביזרים. האביזרים גם יוודאו שההרכבה מתרכזת בעצמה. חשוב מאוד לוודא שהמכלול אינו מסוגל להסתובב מכיוון שהדבר עלול לגרום לחוט, המחבר את האביזר לתא העומס, להשתחרר.

אביזרי רגליים

אביזרי רגליים נמצאים בשימוש נרחב ביישומים שבהם תא עומס מונח על הקרקע או במקום קבוע אחר. ניתן להבריג את כפות הרגליים לתוך חור ההעמסה או להתקין אותן בתוך חור העמסה מסוג T-end של תא מטען ולקבע אותן באמצעות פין מפוצל. ל- Zemic Europe יש אביזרי רגליים רבות ושונות זמינות, ולכן חשוב לקחת בחשבון את מידות החור המושחל או חור קצה ה- T בעת בחירת הרגליים הנכונות. חשוב לבדוק אם המשטח עליו יונחו כפות הרגליים שטוח ואינו עולה על השיפוע המרבי של <0.5° או 10 מ”מ/מ’. חלק מהרגליים הזמינות ב-Zemic Europe כוללות כדור וכוס משולבים. זה נותן את האפשרות לנוע יחד עם העיוות של היישום בזמן שזה נטען או כאשר נהיה עיוות המושרה על ידי שינוי טמפרטורה. בדרך זו, ניתן למנוע קריאות לא מדויקות.

רגליים מתכווננות לגובה זמינות גם עבור תאי העומס שלנו. בדרך זו, ניתן להתאים את גובה היישום וניתן ליישר את היישום. יתרון גדול נוסף של אביזרי רגליים הוא שאין צורך באביזרים אחרים כדי להתקין את תא העומס לתוך יישום, התוצאה היא התקנה שטוחה וקלה מאוד. רגליים משמשות, למשל, לשקילת פלטפורמה. 

ערכות הרכבה

ל- Zemic Europe יש גם ערכות הרכבה שלמות זמינות. מדובר באביזרים מרובי רכיבים אשר יספקו הכנסת עומס אופטימלית לתא העומס לקבלת התוצאות המדויקות ביותר. תושבות זמינות אפילו עבור תאי העומס בעלי הקיבולת הגבוהה ביותר ומתאימות לסביבות הקשות ביותר. תושבות Zemic Europe מתוכננות בצורה כזו שהן מספקות התקנה מהירה וקלה. יש לנו ערכות הרכבה זמינות עם גבהי התקנה שונים ועם עיצובים מיוחדים. 

זה כולל הגנה מפני הרמה שאוסרת על יישום להתרומם וליפול, כמו ממגורות שחוות הרבה רוח צד. עיצוב מיוחד נוסף הוא ערכות הרכבה עם יכולות יישור עצמי. עיצוב זה מוודא שערכת ההרכבה תמיד תיכנס לתא העומס בצורה נכונה, גם כאשר קיימים עומסי צד.

תוספת זמינה נוספת לערכות ההרכבה הן מוטות שהייה. מוט שהייה יספוג עומס צד לכיוון מוגדר. אפשרות זו שימושית במיוחד כאשר עומס צדדי מתרחש בדרך כלל.  לאחר בחירת האביזרים המתאימים ליישום שלך, חשוב שתא הטעינה והאביזרים יותקנו כראוי. זה כמובן תלוי בסוג היישום ובאילו כוחות צפויים. עם זאת, ניתן לעקוב אחר כמה הנחיות כלליות.

הנחיות כלליות 

  • ודא תמיד שהאביזרים מותקנים באותו מישור אופקי ומיושרים (בטווח של <0.5° זה מזה). 
  • ודא שתאי העומס והאביזרים לעולם אינם עמוסים בכוחות החורגים מהקיבולת המרבית. 
  • כאשר נעשה שימוש ביותר מתא טעינה אחד עם אביזרים ביישום, מומלץ לבצע חלוקת עומסים שווה. אם זה לא אפשרי, ההבדל לא יעלה על 20%. 
  • בדוק אם הכנסת העומס נמצאת במיקום הנכון ובכיוון הנכון. ברוב תאי העומס של Zemic Europe ישנו חץ המציין את כיוון הכוח. יש להציג תמיד עומס על אזור הטעינה של תא העומס. בעת שימוש באביזר Zemic Europe, זה תמיד מובטח.

שאלות ותשובות

מהם השימושים הנפוצים ביותר של תאי עומס בתעשייה?

תאי עומס נמצאים בשימוש נרחב בתעשיות למדידת משקל מדויק, בדיקת חוזק החומרים ובדיקת העומס על מבנים בבנייה ובייצור. הם חיוניים למשימות הדורשות מדידות משקל או כוח מדויקות, כמו ערבוב מרכיבים בכמויות הנכונות או וידוא שמכונות ובניינים יכולים להתמודד עם משקלים מסוימים.

האם ניתן להשתמש בתאי עומס בתנאי סביבה קשים?

כן, תאי עומס יכולים לעבוד היטב גם בתנאים קשים. הם נועדו להתמודד עם חום או קור קיצוניים, רטיבות, אבק וכימיקלים, כך שהם ממשיכים לעבוד במדויק במקומות כמו אתרי בנייה חיצוניים או מפעלים המשתמשים בכימיקלים קשים.

מאמרים נוספים:
דילוג לתוכן